Pakume abikätt asenduskodust, hooldusperest või eestkosteperest elluastujale!
senta.malva 31. juuli 2018

Inimese emotsionaalsetest vajadustest ülim tunne on olla armastatud. Armastus on märkamine ja toetamine.

Ühiskonnas on lapse loomulikuks kasvukeskkonnaks perekond, mis kujundab noore maailmavaateid, tõekspidamisi ja aitab tal omandada iseseisvaks eluks vajalikke oskusi. Paljud noored peavad aga olude sunnil üles kasvama ja iseseisvuma asenduskodus, hooldusperes või eestkosteperes. Eelnimetatud peremudelid peavad asendama lapsele kodu ja pakkuma seda, mida teeb perekond - usaldust, hoolivust ja üksteise toetamist. Ka asenduskodu tegevus on suunatud sellele, et lapsed oleksid võimelised toime tulema iseseisva eluga peale nn. asenduskodust lahkumist. Senise elukorralduse muutus võib aga olla üsna järsk ning Sulle, noor, võib sellega kohanemine üksi olla raske ja aeganõudev.

Noorel on elus hakkama saamiseks oluline omandada oskusi erinevates eluvaldkondades. Olulist rolli siin mängivad sotsiaalsed ja hariduslikul teel omandatud oskused. Noor, kes Sa oled lahkumas asenduskodust, eeskoste- või hooldusperest, meie oleme valmis pakkuma sulle tuge Sinu iseseisvuse suurendamisel ning elu-olu sisseseadmisel. Me pakume Sulle kõrvale tubli, usaldusliku ning toetava sõbra (tugiisiku), kelle abil saad suhelda ametiasutustega (nt kohalik omavalitsus, pank, maksu- ja tolliamet, töötukassa, sotsiaalkindlustusamet vms), kes on toeks sinu igapäevaelu korraldamisel, samuti abiks Sulle sobiva töö või elukoha leidmisel ning võimaluste otsimisel huvialadega tegelemiseks.

Sotsiaalkindlustusameti projekti abil „Tugiisikuteenus asendushoolduselt elluastujatele“, mida rahastatakse ESF projekti raames, anname abistava käe Sulle, noor ning oleme Sinu kõrval sõbrana ning käime käsikäes Sinu muredes ja rõõmudes.

Ootame nii Sind, kes Sa oled just iseseisvat elu alustamas kui ka  Sind, kes oled juba mõnda aega tagasi iseseisvalt elama asunud, kuid Sa tunned, et vajad tuge, et arutada kellegagi tekkinud olukordi, millega on üksi keeruline hakkama saada. Tea, et meie oleme olemas ja valmis Sind toetama.

Võta meiega ühendust ja üheskoos Sinuga lepime kokku, kuidas saaksime sulle kasulikud olla /kuidas võiksime koostööd teha. .

See info on ka Sulle, tubli asenduskodu, hooldus- või eeskostepere, kus on kasvamas või kasvanud noor, kelle pärast Sa muretsed, kes vajab tuge. Tea, et meie tugiisikud on valmis toetama ka neid noori. Kui näed probleemi, siis võta ühendust kohaliku omavalitsusega ja meiega MTÜ Virumaa Tugiteenused.

Ene Augasmägi

55980670

tapa.vabatahtlik@gmail.com
Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: